Program Radio Vocea Sperantei

Duminica | Luni | Marti | Miercuri | Joi | Vineri | Sambata

 

DUMINICA

 

00:00 - Muzica si poezie

01:00 - Jurnal de studiu - Angelica Paicu (R)

03:00 - Lista de prieteni - Ancuta Porumb (R)

05:00 - Mesaj spiritual(predica)

06:00 - Sta scris - Daniel Petcariu

06:15 - Biblia lectura zilnica - Ioan Paicu

07:00 - Matinal (Angelica Paicu/Florentina Adamescu)

10:00 - Bucuriile copilariei - Angelica Paicu

11:00 - Cuvinte cu har - Savel Lupu (R)

12:00 - Tu hotarasti - Ioan Paicu (R)

13:15 - Ecoul muzicii - Albert Codreanu (R)

13:30 - Corect incorect - Ioan Paicu

14:00 - Vorba cu minte - Ecaterina Pavel (R)

14:30 - Consonante lirice - Edisa Bucur

15:00 - Jurnal de studiu - Angelica Paicu (R)

16:00 - Matematica Cerului - Penina Cirt (R)

16:30 - ABC-ul sanatatii - Constantin Dinu

17:00 - Sedinta cu parintii - Ancuta Porumb

18:00 - Program de seara - Cristina Isvan
 
20:00 - Mesaj spiritual(predica) (R)

21:00 - Tineretea e o arta - Sidonia si Sorin Dinu

22:00 - Iubeste viata – Laura Maftei

23:00 - Popas de suflet - Penina Cirt (R)

 

[sus]

 

LUNI

 

00.00 - Realitatea in cuvinte - Laura Maftei (R)

01.00 - Cuvinte cu har - Savel Lupu (R)

03.00 - ABC-ul sanatatii - Constantin Dinu (R)

04.00 - Scoala Cuvantului - Florian Ristea si Tiberiu Nica

06:00 - Sta scris - Daniel Petcariu

06:15 - Biblia lectura zilnica - Ioan Paicu

07:00 – Dimineata cu speranta - Raluca Mateescu si Alex Badea

10:00 - Tu ce crezi? – Alex Badea

11:00 - Scoala Cuvantului - Florian Ristea si Tiberiu Nica (R)

11:30 - Viitorul Obiectiv - Ecaterina Pavel (R)

12:00 - Traieste intelept - Cristina Isvan

13:00 - Jurnal de stiri Radio Romania

13:30 - Universul femeii crestine - Angelica Paicu (R)

14:00 - Prietenii Sperantei - Florentina Adamescu

15:00 - Starea de bine - Loredana Dumitrascu

16:00 - Standarde reglabile - Ecaterina Pavel (R)

17:00 - Educatie pentru viata - Lavinia Stefan

18:00 - Speranta la ceas de seara - Dorelia Pironea

20:00 - In al 12-lea ceas - Laurentiu Pruna si Florin Matei

21:00 - Timpul sperantei - Marius Creta

22:00 - Provocarile vietii - Adina Stefan

22:55 - Crestinismul la minut – Virgil Peicu

23:00 - Mesaj spiritual (predica)

 

[sus]

 

MARTI

 

00:00 - Texte si semnificatii - Gabriel Isvan

00:30 - Degeaba canta cucuveaua - Lucian Cristescu (R)

01:00 - Dimineata cu speranta - Raluca Mateescu si Alex Badea (R)

04:00 - Scoala Cuvantului - Florian Ristea si Tiberiu Nica

05:00 - In al 12-lea ceas - Laurentiu Pruna si Florin Matei (R)

06:00 - Sta scris - Daniel Petcariu

06:15 - Biblia lectura zilnica - Ioan Paicu

07:00 – Dimineata cu speranta - Raluca Mateescu si Alex Badea

10:00 - Nu esti singur - Dana Bordeianu

11:00 - Scoala Cuvantului - Florian Ristea si Tiberiu Nica (R)

11:30 - Detalii care conteaza - Marius Andrei

12:00 - Repere - Adrian Andrei

13:00 - Jurnal de stiri Radio Romania

13:30 - Anii de acasa - Bianca Stoicescu

14:00 - Prietenii Sperantei - Florentina Adamescu

15:00 - Starea de bine - Loredana Dumitrascu

16:00 - Tu ce crezi? – Alex Badea (R)

17:00 - Educatie pentru viata - Lavinia Stefan

18:00 - Speranta la ceas de seara - Dorelia Pironea

20:00 - Dialog pe scara Richter - Cristian Magura si Lucian Cristescu

21:00 - Timpul sperantei - Marius Creta

22:00 - Provocarile vietii - Adina Stefan

22:55 - Crestinismul la minut – Virgil Peicu

23:00 - Mesaj spiritual (predica)

 

[sus]

 

MIERCURI

 

00:00 - Documentar Biblic - Laurentiu Pruna (R)

00:30 - Detalii care conteaza - Marius Andrei (R)

01:00 - Dimineata cu speranta - Raluca Mateescu si Alex Badea (R)

04:00 - Scoala Cuvantului - Florian Ristea si Tiberiu Nica

05:00 - Dialog pe scara Richter - Cristian Magura si Lucian Cristescu (R)

06:00 - Sta scris - Daniel Petcariu

06:15 - Biblia lectura zilnica - Ioan Paicu

07:00 - Dimineata cu speranta - Raluca Mateescu si Alex Badea

10:00 - Pasi in doi - Cristina Isvan

11:00 - Scoala Cuvantului - Florian Ristea si Tiberiu Nica (R)

11:30 - Vorba cu minte - Ecaterina Pavel

12:00 - E bine sa stii - Dana Bordeianu

13:00 - Jurnal de stiri Radio Romania

13:30 - Dincolo de cuvinte - Cristina Isvan

14:00 - Prietenii Sperantei - Florentina Adamescu

15:00 - Starea de bine - Loredana Dumitrascu

16:00 - Nu esti singur – Dana Bordeianu (R)

17:00 - Educatie pentru viata - Lavinia Stefan

18:00 - Speranta la ceas de seara - Dana Bordeianu

20:00 - Destinatii - Ioan Paicu

21:00 - Timpul sperantei - Marius Creta

22:00 - Provocarile vietii - Adina Stefan

22:55 - Crestinismul la minut – Virgil Peicu

23:00 - Mesaj spiritual (predica)

 

[sus]

 

JOI

 

00:00 - Scoala mamicilor - Ana-Maria Sandu (R)

00:30 - De vorba cu trecutul - Bianca Timsa Stoicescu

01:00 - Dimineata cu speranta - Raluca Mateescu si Alex Badea (R)

04:00 - Scoala Cuvantului - Florian Ristea si Tiberiu Nica

05:00 - 20:00 - Destinatii - Ioan Paicu (R)

06:00 - Sta scris - Daniel Petcariu

06:15 - Biblia lectura zilnica - Ioan Paicu

07:00 - Dimineata cu speranta - Raluca Mateescu si Alex Badea

10:00 - Intre noi bunicii – Angelica Paicu

11:00 - Scoala Cuvantului - Florian Ristea si Tiberiu Nica (R)

11:30 - Dincolo de cuvinte - Cristina Isvan (R)

12:00 - Vremea intrebarilor - Ioan Paicu

13:00 - Jurnal de stiri Radio Romania

13:30 - Matematica cerului - Penina Cirt

14:00 - Prietenii Sperantei - Florentina Adamescu

15:00 - Starea de bine - Loredana Dumitrascu

16:00 - Pasi in doi - Cristina Isvan (R)

17:00 - Academica - Emanuel Salagean

18:00 - Speranta la ceas de seara - Angelica Paicu

20:00 - Editie speciala - Tiberiu Nica si Marius Creta

22:00 - Provocarile vietii - Adina Stefan

22:55 - Crestinismul la minut – Virgil Peicu

23:00 - Mesaj spiritual (predica)

 

[sus]

 

VINERI

 

00:00 - Radioenciclopedia - Ioan Paicu (R)

00:30 - File de istorie si credinta - Dana Bordeianu

01:00 - Dimineata cu speranta - Raluca Mateescu si Alex Badea (R)

04:00 - Scoala Cuvantului - Florian Ristea si Tiberiu Nica

05:00 - Mesaj spiritual (predica)

06:00 - Sta scris - Daniel Petcariu

06:15 - Biblia lectura zilnica - Ioan Paicu

07:00 - Dimineata cu speranta - Raluca Mateescu si Alex Badea

10:00 - Strainul din Galilea - Mihai Brasov

11:00 - Scoala Cuvantului - Florian Ristea si Tiberiu Nica (R)

11:30 - Universul femeii crestine – Angelica Paicu

12:00 - Lectia de viata – Mihaela Rusu

13:00 - Jurnal de stiri Radio Romania

13:30 - Viitorul obiectiv – Ecaterina Pavel

14:00 - Locuri si oameni – Edisa Bucur

14:30 - Din toata inima - Penina Cirt

15:00 - Intre noi bunicii – Angelica Paicu (R)

16:00 - Cuvinte cu har - Savel Lupu

17:00 - Tu hotarasti – Ioan Paicu

18:00 - Speranta la ceas de seara  - Cristina Isvan

20:00 - Mesaj spiritual (predica) (R)

21:00 - Jurnal de credinta – Beatrice Lospa

22:00 - Vremea intrebarilor - Ioan Paicu (R)

23:00 - Popas de suflet - Penina Cirt

 

[sus]

 

SAMBATA

 

00:00 - Muzica si poezie

01:00 - Editie speciala - Tiberiu Nica si Marius Creta (R)

05:00 - Mesaj spiritual (predica)

06:00 - Sta scris - Daniel Petcariu

06:15 - Biblia lectura zilnica - Ioan Paicu

07:00 - Matinal – Edisa Bucur

09:00 - Jurnal de studiu - Angelica Paicu

09:30 - File de istorie si credinta - Dana Bordeianu (R)

10:00 - Mastile zeilor - Marius Necula

11:00 - Predica de sabat

12:00 - Anii de acasa - Bianca Stoicescu (R)

12:30 - Degeaba canta cucuveaua - Lucian Cristescu (R)

13:00 - Istoria unui imn - Edisa Bucur

13:30 - Oamenii Bibliei - Dana Bordeianu

14:00 - Lista de prieteni - Anca Porumb

15:00 - Jurnal de credinta - Beatrice Lospa (R)

16:30 - Muzica pentru tine - Edisa Bucur

17:00 - Mesaj spiritual (predica)

18:00 - Speranta la ceas de seara  - Cristina Isvan

20:00 - Mesaj spiritual (predica)

21:00 - Educatie pentru viata - Lavinia Stefan

21:30 - Popas de suflet - Flaviana Iosif

22:00 - Standarde reglabile - Ecaterina Pavel

22:30 - De vorba cu trecutul - Bianca Timsa Stoicescu (R)

23:00 - Popas de suflet - Penina Cirt

 

[sus]

Promo